Opal

 

Opal to mineraloid zaliczany do krzemianów. Jego nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa „upala” oznaczającego drogi kamień, kamień szlachetny, lub od greckiego słowa „opallios” (łac. opalus) oznaczającego dosłownie „widzieć zmianę (barwy)”. Opal swoją migoczącą grą barw łączy nas z mieniącą się różnorodnością życia. Na Wschodzie kamień ten cieszy się wysokim uznaniem, ponieważ dostrzega się w nim zjednoczone zalety wszystkich kamieni. Opal otwiera świadomość na te obszary życia, których dotąd nie zauważyliśmy bądź pomijaliśmy je. Zwraca uwagę na nasze słabości i blokady. Opal jest kamieniem, który ułatwia zamknięcie pewnych etapów życia. Umożliwia obiektywne spojrzenie na wydarzenia z przeszłości i, jeśli były przykre, uwolnienie się od nich. Odcięcie się od przykrych doświadczeń nie koniecznie polega na ich zapomnieniu, lecz na ich akceptacji takimi, jakie były oraz zrozumieniu ich sensu. Energia opalu pomaga zrozumieć zjawisko polegające na tym, że wszystko na świecie jest z sobą powiązane. To, co dajemy innym wraca do nas zwielokrotnione. Warto więc dawać w każdej sytuacji dużo tego, co mamy najlepsze, nie zwracając uwagi na to, iż jesteśmy w tym często osamotnieni.

 

Opal w astrologii i medycynie niekonwencjonalnej:

  • oddziałuje na serce, żołądek, jelita,
  • jest kamieniem dla osób spod znaku: Panny, Skorpiona, Wagi, Koziorożca i Wodnika,
  • wspiera psychicznie: w stanach lękowych, w poczuciu osamotnienia, w depresji, w poczuciu winy, w stanach wyczerpania emocjonalnego, w ospałości i ociężałości, w poczuciu wstydu,
  • wzmacnia: zadowolenie, zrozumienie, komunikację, motywację, radość, wyrażanie uczuć, żądzę przygód, poczucie własnej wartości, odwagę i siłę woli.

 

opal

 

 

Poznaj biżuterię Perlove z opalem afrykańskim

 

 

Metody płatności
Sposoby dostawy

Bądź z nami w social media i korzystaj z super rabatów