SREBRO POZŁACANE

 

Platerowanie i galwanizowanie to sztuka złocenia.

Żaden metal nie odegrał w historii ludzkości takiej roli jak złoto. Jego barwa i blask fascynowały ludzi od wieków. W starożytności złoto uznano za najszlachetniejszy metal ze względu na trwałość i walory estetyczne. Dlatego złoto szybko stało się doskonałym materiałem używanym w jubilerstwie. Dzięki doskonałej konsystencji wykorzystywano je także do powlekania dekoracyjnego innych metali. Jeden gram złota można rozciągnąć tak, że powstanie drucik o długości 2,5 km. Jego chemiczna obojętność sprawia, że nie ulega wpływowi czasu. Dlatego również w Polsce od dziesięcioleci istnieje duże zainteresowanie wyrobami pozłacanymi, zwłaszcza pozłacanym srebrem, które wygląda dokładnie tak jak złoto, a jednocześnie jest dużo tańsze.

Współcześnie dominującą techniką dekorowania metali złotem jest technika galwanicznego nakładania jego dekoracyjnych warstw. W zależności od charakteru użytkowego wyrobu dobiera się odpowiednie elektrolity, z których osadza się powłoki o wymaganych parametrach.

Biżuteria ze srebra pozłacanego, którą możesz zamówić w butiku Perlove, jest pokrywana 2 warstwami 24-karatowego złota – podkładową i końcową, dzięki czemu końcowa powłoka jest trwalsza. W sumie grubość warstwy złota wynosi około 1 mikrona. Zależnie od sposobu i warunków użytkowania biżuterii wykonanej ze srebra w ten sposób pozłacanego, możliwe jest wraz z upływem czasu ścieranie się warstwy złota, ponieważ biżuteria noszona na ciele cały czas ociera się o skórę i ubranie. Złoty kolor na biżuterii powinien utrzymać się mniej więcej do 6 miesięcy (okres ten może być trochę krótszy latem). Pod złotą powłoką znajduje się srebrny wyrób, więc trzeba liczyć się z tym, że za jakiś czas nasza złota biżuteria stanie się srebrną, ale oczywiście nadal będziesz mogła ją nosić, ponieważ ścieranie się warstwy złota nie powoduje w żaden sposób uszkodzenia biżuterii. Aby zminimalizować ścieranie się warstwy złota i jak najdłużej cieszyć się biżuterią w kolorze złota ważne jest stosowanie się do naszych porad odnośnie użytkowania i przechowywania biżuterii, które opisaliśmy w zakładce Pielęgnacja Biżuterii.

bransoletka beautiful ze srebra pozłacanego z serduszkami i nieskończonością

 

 

Poznaj biżuterię Perlove ze srebra pozałcanego


 

 

Metody płatności
Sposoby dostawy

Bądź z nami w social media i korzystaj z super rabatów